poniedziałek, 24 lutego 2020

Zapowiedź: Sybirpunk vol. 1 - Michał Gołkowski


PREMIERA 11 MARCA 2020

Przyszłość - sterylnie czyste miasta, uporządkowane społeczeństwa i służąca ludzkości zaawansowana technologia... ...No nie, sorry, ale nie. Przyszłość to NeoSybirsk: rozpadająca się, sklecona na sznurek i szmatę cywilizacja pokryta węglowym pyłem. Cuchnące zaułki, w których można stracić życie za butelkę wody. Syntetyczne jedzenie, trujące powietrze i ludzie tak napakowani cybernetyką, że właściwie nie wiadomo czy jeszcze są ludźmi.

W takim świecie żyje Sasza Khudovec, zwany Chudym - facet od załatwiania spraw trudnych.

Tym razem został windykatorem i ma odzyskać pieniądze, które jeden paskudnie bogaty oszust ukradł drugiemu obrzydliwie nadzianemu oszustowi. Pieniądze są ogromne, prowizja Chudego - niebagatelna. Szybko jednak okazuje się, że nie zarobi swojej forsy ani łatwo, ani bezpiecznie, a problemy związane z tym zleceniem są zaledwie wierzchołkiem wielkiej góry lodowej. Orkiestra gra do samego końca, silniki idą pełną mocą naprzód, zaś Chudy pędzi na zderzenie czołowe.


Niesamowite ilustracje od Black Gear


O Autorze:

• Z wykształcenia lingwista, z zamiłowania historyk wojskowości i antropolog kultury.
Z zawodu tłumacz języka angielskiego i rosyjskiego.

• Jako pisarz zadebiutował w 2013 roku książką „Ołowiany Świt” i od tego czasu wydał rekordową ilość 20 książek osadzonych w 5 różnych uniwersach!

• Swoją pierwszą powieść napisał w zaledwie półtora miesiąca! Od tego czasu składa w wydawnictwie dwie-trzy książki rocznie.

• Jego książki krążą pomiędzy tematyką stalkerską, alternatywną historią czy fantasy. Jednak bez względu
na gatunek, są przepełnione czarnym humorem i absurdem.

• Pojęcia świętości Michał zdaje się nie uznawać.


Fragment #1
ISSUU
 

Materiały prasowe Fabryka Słów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz