piątek, 31 stycznia 2020

Zapowiedź: Wojna makowa - Rebecca F. Kuang


Kiedy jesteś sierotą wojenną świat ma dla ciebie głównie pogardę, odrzucenie, brutalność i ból. Czasem, jeśli akurat masz szczęście, obojętność. Jeśli natomiast do tego jesteś dziewczynką, szczęście ma twoja przybrana rodzina. Zawsze może ubić interes i sprzedać cię na żonę jakiemuś zamożnemu staruchowi.

Rin doświadczyła tego wszystkiego. Jest nikim, jej życie nie ma dla nikogo żadnego znaczenia, nikogo też nie obchodzi jej los. Jeśli chce wydostać się z rynsztoka, w którym się wychowała, ma tylko dwie drogi. Pierwsza wiedzie przez łóżko obmierzłego starca. Druga, przez bramę Akademii Sinegradzkiej – elitarnej szkoły wojskowej. Aby podążyć tą drugą drogą, Rin zrobi wszystko, co tylko leży w ludzkiej mocy. A nawet więcej.

To nie jest historia o potędze nauki, sile przyjaźni czy starciach wielkiej magii.

To jest historia o kołach czasu, które nieustępliwie i bezlitośnie mielą ludzkie losy. I o dziewczynie, która zniszczyła cały mechanizm. Kamieniem, bo na miecz była za biedna.

PREMIERA 12 LUTEGO 2020oprawa miękka
oprawa zintegrowana


Rebecca F. Kuang jest nominowaną do nagród Nebula, Locus oraz World Fantasy Award autorką powieści "Wojna makowa" i "Republika Smoka". Ukończyła filologię chińską na uniwersytecie w Cambridge, obecnie kontynuuje studia z dziedziny języka i kultury chińskiej na Uniwersytecie Oksfordzkim. Poza twórczością własną zajmuje się tłumaczeniem chińskiej literatury fantastycznej na język angielski. Jej debiutancka książka "Wojna makowa" została zaliczona przez Time, Amazon, Goodreads i Guardiana do grona najlepszych powieści 2018 roku, a także została uhonorowana nagrodami Crawford Award oraz Compton Crook Award w kategorii debiut roku.

Materiały prasowe: Fabryka Słów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz