niedziela, 27 listopada 2016

Recenzja: Dziś tak bardziej - Cyber Marian

Cyber Marian, kultowa postać polskiego Internetu, youtuber, którego cechuje nietuzinkowy wizerunek artystyczny i jedyny w swoim rodzaju styl. Znany i lubiany, czego dowodzi ilość subskrybentów (liczba przekroczyła 628 tysięcy) oraz rosnąca popularność w mediach społecznościowych. Okulary, zwane cybergałami, charakterystyczny wąs i peruka skrywają twórcę szalonego, pełnego humoru, z nieograniczoną wyobraźnią i zdrowym dystansem do samego siebie.

„Dziś tak bardziej” umożliwia poznania innego, dotąd nieznanego, oblicza artysty. Począwszy od najmłodszych lat, po czasy szkolne i życie dorosłe, aż do dzisiaj oraz jego działalności. Całość w formie ciekawostek i anegdot, zabawnych sytuacji, a nawet tego, jak wpływała popkultura na wydarzenia z jego życia. Dowiadujemy się, jaka była droga Cyber Mariana do miejsca, w którym teraz się znajduje. Nie była z pewnością łatwa, ale naznaczona zarówno wzlotami, jak i upadkami, chwilami trudnymi i momentami przełomowymi. Wszystko zajmująco, bez zbędnego użalania się nad sobą czy zbędnego patosu.

Autor następnie płynnie przechodzi z biografii do drugiej części. W niej skupia się na tematyce typowo związanej z jego działaniami, jako youtubera. Gdzie szuka inspiracji i co popchnęło go do tego, by założyć swój kanał? Jak wygląda jego praca? A w szczególności kulisy powstawania sztandarowych projektów i serii. Opisuje drogę od pomysłu, poprzez realizację, aż do finalnego produktu. Nie obyło się również od wskazówek i dobrych rad dla początkujących. Ważne, że Cyber Marian nie robi z siebie wielkiego specjalisty, a po prostu dzieli się swoim doświadczeniem.

Książka to nie tylko słowa, ale również część interaktywna. Liczne fotografie, grafiki i przerywniki stanowią idealne uzupełnienie treści. Dużym atutem jest możliwość zobaczenia dotąd niepublikowanych materiałów, zdjęć i filmików ukrytych na poszczególnych stronach. Dostęp do nich zyskujemy dzięki specjalnej aplikacji w telefonie oraz skanowaniu kodów QR. Wydawnictwo Insignis oraz Cyber Marian postarali się by lektura była pełna wrażeń. Razić może trochę ilość zdjęć autora, bo jest ich po prostu mnóstwo. Jego wizerunek znajdziemy praktycznie na każdej stronie.

Książka lekka i przyjemna, w sam raz na kilka godzin czytania. "Dziś tak bardziej" bawi, porusza i zaskakuje, a do tego bez reszty wciąga. Dobra pozycja zarówno dla fanów autora, jak i szerszego grona odbiorców, które chciałby dowiedzieć się czegoś na temat pracy youtuberów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz