Fikcja miesza się z faktami historycznymi, a toczące się na ulicach walki stają się dla tłem dla misji Asasyna. Arno Dorian przemierza rozległe tereny ówczesnego Paryża, nakreślone z niezwykłych rozmachem i dbałością o detale. Artyści, którzy wzięli udział w projekcie mieli duże pole do popisu. Mając do dyspozycje ogromną przestrzeń i liczne lokalizacje związane z konkretnymi zdarzeniami z czasów rewolucji i ich uczestnikami. Tym, co ich jedynie ograniczało była ich własna wyobraźnia i założenia jakie przed nimi postawiono co do kształtu gry. Począwszy od płonącej Bastylii, bogactwo Wersalu, majestatyczną katedrę Notre Dame, po znane paryskie dzielnice oraz ulice. Mało tego, dzięki wprowadzeniu anomalii czasowych przenosimy się m.in. do średniowiecza czy okresu II wojny światowej, gdzie dane jest zobaczyć Luwr, wieżę Eiffla czy Statuę Wolności.
Artyści stworzyli tętniące życiem miasto, z wszystkimi jego wadami i zaletami, odmalowane w określonych kolorach i przy użyciu odpowiedniego światła; dopracowane z dużą dokładnością i uwagą. Wszystko po to by oddać mroczną atmosferę i klimat tamtych zdarzeń, tego jak zmieniał się pod ich wpływem krajobraz i jak to wpłynęło na mieszkańców. Mamy możliwość zobaczenia nie tylko piękna i bogactwa Paryża, ale i grozę rewolucji, czy brud i nędzę jaką można było znaleźć na ulicach. Grafiki posiadają określony przekaz i umiejętnie pobudzają wyobraźnię, by całość była jak najbardziej zbliżona historii i przekonująca. Na scenie pojawiają się również znane z podręczników postacie, które miały ogromny wpływ na to, co się wtedy działo. Napoleon Bonaparte, Maximilien de Robespierre czy Markiz de Sade to tylko niektóre przykłady.
„Oficjalny album Assassin's Creed® Unity” stanowi idealny tytuł dla miłośników serii o Asasynach, to również świetny dodatek dla tych, którzy już zapoznali się z najnowszą odsłoną gry, ale i każdego, który lubi tego typu pozycje.
Brak komentarzy:
Publikowanie komentarza